Агрономія

Інструментами збереження ґрунтової вологи поділилися в Придніпровському кластері KERNEL

Інструментами збереження ґрунтової вологи поділилися в Придніпровському кластері KERNEL

У Придніпровському кластері компанії KERNEL (Київська, Полтавська, Чекаська області) підхід до керування ґрунтовою вологою такий: увесь комплекс осінніх робіт спрямовують на накопичення вологи, а весняний – на її збереження.

Про це розповів провідний агрономом Придніпровського кластера KERNEL Олександр Мельник в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Зі способів ґрунтообробітку в нас переважає глибоке розпушування з одночасним унесенням основних міндобрив. Зокрема, таку систему застосовуємо на кукурудзі. Крім того, вивчаємо й ресурсоощадні та мінімальні технології обробітку ґрунту для подальшого їх упровадження»,

– зазначив Олександр Мельник.

Як розповів агроном, структурною одиницею планування в компанії є поле незалежно від області його розташування. Відтак, до кожного з них застосовують індивідуальний підхід. Тобто працюють без шаблонів. Відповідно, навіть на двох суміжних полях, які мають однаковий потенціал, технологія може бути різна, адже на це впливають агрохімічний склад ґрунту, наявність шкідливих об’єктів, різний набір бур’янів тощо.

«Навіть кількість вологи на суміжних полях в один і той самий час може бути різною. Тому диференційованому підходу ми приділяємо багато уваги»,

– додав фахівець.

Нагадаємо, завдяки ефективній технології в KERNEL досягли планової врожайності сої та кукурудзи, попри цьогорічну посуху і спеку.