Німеччина - найбільший імпортер української органічної продукції
Україна експортувала 60 тис. органічної продукції, з яких 23859,9 тонн – олійні та продукти переробки, 36017,4 – зернові та продукти переробки.
Про це під час Міжнародної конференції «Органічні зернові та олійні культури: виробництво, переробка та експорт» повідомила менеджер проєктів сільськогосподарських послуг USAID АГРО Тетяна Монке.
За її словами, рік тому USAID АГРО разом з «Органік Стандарт» розпочали втілення проєкту з забезпечення стійкості виробників органічної продукції в умовах війни, сприянню експорту органічної продукції тощо.
Тетяна Монке зауважила, що учасники проєкту мають змогу отримувати послуги з сертифікації, контролю експортних відвантажень, лабораторних досліджень, видачі сертифікатів на експорт, заощаджуючи до 90% вартості цих послуг.
«На сьогодні 66 виробників отримали послуги з сертифікації, контролю експортних відвантажень, лабораторних досліджень, видачі сертифікатів на експорт тощо. Це дало змогу експортувати 60 тис. органічної продукції та отримати експортну виручку на рівні 24,5 млн дол. З загального обсягу експортованої продукції 23859,9 тонн – олійні та продукти переробки, 36017,4 – зернові та продукти переробки. Серед основних органічних культур, які йдуть за кордон, можна назвати кукурудзу, сою, насіння соняшника, ріпак, спельту, пшеницю, овес, вівсяні пластівці, пшоно, гречану крупу, льон, сочевицю, просо, гірчицю та соняшникову макуху», – уточнила Тетяна Монке.
Вона додала, що до проєкту долучилось 7 нових органічних виробників.
«У рамках нашого проєкту органічна продукція експортувалась до 18 країн світу. Найбільшими імпортерами української органічної продукції є Німеччина (36%), Австрія (11%), Данія (9,5%), Нідерланди (8,5%) та Литва (6%)», – зазначила Тетяна Монке.
Нагадаємо, експорт органічної продукції перевищив торішні показники.