CELO-інфекція патогенна і для зародків, і для курчат
У природних умовах CELO-інфекція в птиці може перебігати гостро чи приховано. В асоціації з іншими збудниками вона спричиняє інклюзивний гепатит, респіраторні захворювання, запалення органів яйцеутворення, тендосиновітів, апластичної анемії, геморагічного ентериту, геморагії у м’язових тканинах та органах.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Клінічні симптоми та патологоанатомічні зміни, спричинені вірусом CELO або, можливо, деякими іншими типами аденовірусної інфекції, можуть бути пов’язані з ураженням респіраторних органів птиці, печінки, проявами діареї, нервовими симптомами, слабкістю кінцівок, відставанням у рості й зниженням яєчної продуктивності.
Вірус було виділено від диких птахів та індиків, гусей, голубів, фазанів, куріпок. Окрім того, серологічні дослідження показали, що CELO-інфекція може бути в дроздів, лебедів, проте основний хазяїн ‒ кури.
Раніше вважалося, що CELO-інфекція спричиняє патологію тільки в зародків. Проте з часом з’явилися дослідження, що свідчать про те, що вірус є патогенним і для курчат, спричиняючи в них наявну чи латентну респіраторну інфекцію.
Як повідомлялося, інфекційний ларинготрахеїт у птиці профілактують вакцинацією.