Бронюванням працівників зловживають не більше 10% від усіх підприємств, - Мінекономіки
Аудит щодо бронювання військовозобов’язаних працівників на критичних підприємствах влада ініціювала через те, що з починаючи з липня цього року кількість заброньованих чоловіків почала «динамічно зростати». Наразі бронюванням зловживають не більше як 10% від усіх українських підприємств.
Про це повідомляє «Суспільне».
«Ми розуміли, що у нас є сигнали з боку людей, які працюють в областях, що іноді їм здається, що недобросовісно підприємствам надається статус критичності (для економіки України — ред.). Ми почали цей аудит на рівні військово-цивільних адміністрацій, які мають право надавати й визнавати критичність, і на рівні міністерств», — розповіла перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, ця перевірка досі триває, а з усієї кількості українських підприємств статус «критичних» є лише у 12%.
«І ці 12% підприємств генерують 67% доходів в державному бюджеті. Це говорить про те, що бронювання як система — працює. Ми бачимо, що тут є зловживання, але вони складають не більше 10%. Я думаю, навіть 5-6% із того, що ми зараз бачимо», — пояснила міністерка економіки.
Вона зазначила, що в першу чергу йде аудит тих підприємств, які подавали та заявляли одні дані по рівню заробітної оплати зі сплаченими податками, а потім різко змінили її, або стрімко наростили штат у тих секторах, де на 100% дозволено бронювання працівників.
Нагадаємо, на критично важливі підприємства чекають додаткові перевірки.