Агрономія

Правильне вапнування кислих ґрунтів може дати кращий ефект, ніж унесення міндобрив – досвід

Правильне вапнування кислих ґрунтів може дати кращий ефект, ніж унесення міндобрив – досвід

Грамотно розроблена програма вапнування кислих ґрунтів може забезпечити кращий економічний ефект, ніж унесення дорогих мінеральних добрив, сприяючи зниженню затрат на удобрення сільгоспкультур.

Таким досвідом у своїй колонці на AgroTimes поділився заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко.

А в деяких випадках, за його словами, вапнування кислих ґрунтів може замінити основне удобрення, наприклад, під кукурудзу, оскільки кукурудза негативно реагує на дефіцит кальцію у ґрунті.

До того ж вапнування правильно підібраним меліорантом із правильно розрахованою нормою внесення може мати кращий вплив на підвищення врожайності, ніж внесення міндобрив. На сильнокислих та середньокислих ґрунтах забезпечується приріст урожаю зернових (пшениця, ячмінь) у межах 3-5 ц/га, кукурудзи на зерно – 3-10 ц/га.

«Для нашої компанії вапнування – це важливий агротехнічний захід для підвищення родючості. Вапно сприяє розкладанню органічної речовини в ґрунті й переходу елементів живлення в легкорозчинні форми, посилює виділення вуглекислого газу. Тільки за наявності в ґрунті достатньої кількості вапна може утворюватися так званий м’який гумус, який є найціннішою формою гумусових речовин. Крім того, вапно зберігає перегній у верхніх шарах ґрунту від вимивання його в нижні шари. Вапнування також дозволяє повністю задовольнити потребу рослин у кальції»,

– зазначив Тарас Корнієнко.

Нагадаємо, недобір урожаю через надлишкову кислотність ґрунту може сягати 70%, а ефективність вапна зростає на 2-3-ій рік після вапнування ґрунту.