Тваринництво

Індиче яйце оцінюють за ступенем розвитку алантоїса на 13-ту добу інкубації

На 13-ту добу інкубації індичого яйця оцінюють ступінь замкнення алантоїса в гострому кінці яйця. Якщо гострий кінець темний і видно густу сітку кровоносних судин, зародки належать до 1-ї категорії розвитку ‒ нормального.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За нормального розвитку зародка алантоїс вистилає всю внутрішню поверхню шкаралупи, охоплює білок і замикається в гострому кінці яйця (див. фото). По всій поверхні видно інтенсивно розвинену сітку кровоносних судин алантоїса, замкнену в гострому кінці. Ембріон візуально має вигляд темної плями всередині яйця, що практично захоплює весь його поперечний простір.

Якщо кровоносні судини не замкнені в гострому кінці яйця (від 0,3 до 3 см) й проглядається біла пляма, яйця відносять до 2-ї категорії розвитку.

У значно відсталих у розвитку зародків (3-тя категорія) сітка кровоносних судин розвинена слабко, а зародок має вигляд темної плями всередині яйця.

За підрахунку відсотка розвитку ембріонів за категоріями встановлюється характер розвитку всієї партії, за яким можливо прогнозувати результати її інкубації.

Раніше ми писали, про що свідчить надлишковий уміст вуглекислого газу в індичому інкубаційному яйці.