Кількість опадів у другій декаді жовтня в більшості областей була понаднормовою
За даними наукових установ НААН у другій декаді жовтня у Одеській області опади, що випали 12, 15 і 16 жовтня у загальній кількості становили 25,7 мм (197,7% від норми другої декади жовтня). Вони сприяли поповненню запасів вологи не лише у посівному, а й більш глибших шарах ґрунту.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Така кількість опадів та тепла погода позитивно позначились на проростанні насіння та появі сходів озимих зернових культур, а також осінній вегетації ріпаку та пшениці озимих. Кількість опадів у Київській області становила 4,2 мм, у Житомирській – 7 мм, у Львівській – 11 мм.
Дощі, які пройшли у першій декаді жовтня суттєво поповнили вологозапаси у грунті. Так, за даними Украгрометеоцентру у більшості областей декадна кількість опадів становила 133-300% норми (20-57 мм), в Івано-Франківській, Чернівецькій, Кіровоградській та Запорізькій областях вона була близькою до норми (9-16 мм), у східних, Дніпропетровській та Миколаївській областях за декаду випало 27-69 % норми опадів (4-9 мм).
За даними спостережень Центральної геофізичної обсерваторії 6 жовтня у м. Київ було зафіксовано рекордну кількість опадів – 30,6 мм, що на 13,4 мм більше, ніж попередній рекорд 1970 року для цього дня, коли випало 17,2 мм опадів. Найменша кількість опадів за декаду відмічалася у Херсонській області – 8 % норми (1 мм). На метеостанціях Семенівка (Чернігівська обл.) та Жашків (Черкаська обл.), де випало 98 мм та 77 мм, на 27мм та 3 мм відповідно було перевищено найбільшу кількість опадів за першу декаду жовтня за період спостережень з 1961 року.
Добовий максимум опадів у багатьох районах Київської, Чернігівської, Черкаської, Одеської областей, в окремих районах Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської та Закарпатської областей досягав 21-42 мм (1-2 декадні норми), місцями на Вінниччині, Черкащині та Київщині – 50-59 мм (1-1,5 місячні норми).
Нагадаємо, умови другої декади жовтня сприяли появі дружніх сходів озимини.