Як змінюються підходи до обробіту ґрунту в умовах кліматичних змін
Неоднорідність погодних умов, підвищені температури повітря та часті посухи вимагають виваженого підходу до обробітку ґрунту, поєднання різних агротехнологічних рішень його проведення як за способом (полицеві й безполицеві), так і за глибиною, мінімізацію ресурсних та енергетичних витрат.
На цьому наголосив директор ННЦ «Інститут землеробства НААН», доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України Микола Ткаченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Це досягається шляхом застосування широкозахватних ґрунтообробних знарядь, широкого впровадження інноваційних технологій (mini-till, strip-till, no-till, verty-till) для покращання фізичного стану ґрунту, кращої акумуляції атмосферних опадів і підвищення вихідних запасів доступної вологи в метровому шарі ґрунту і, як наслідок, зменшенню негативного впливу деструктивних природних явищ і процесів.
«Уважаю, що українські аграрії дуже прогресивні у цих питаннях і рухаються в правильному напрямі»,
– зазначив науковець.
Нагадаємо, за словами Миколи Ткаченка, одним з інструментів керування погодними ризиками є новий підхід до системи землеробства та сівозмін.