Кілька центрів росту збільшують урожай та якість кісточкових
Щоб в умовах інтенсивних насаджень кісточкових культур регулювати силу росту дерев, гарної підщепи недостатньо – важливі схема посадки, тип формування та сортово-підщепні конструкції.
Про це у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Іван Ярмолюк, власник фермерського господарства «Відродження» (Дніпропетровська обл.), яке в займається саме такими конструкціями.
«Якщо донедавна у кісточкових садах переважав тип формування «веретено» і «вісь», то зараз ми виходимо на формування двох і більше центрів росту на дереві – бі-баум, «канделябр» (або «тризуб») тощо, – продовжив садівник. – На черешні і сливі ми використовуємо частіше два центри росту, на абрикосі – 2-3. Це дає уповільнення сили росту бокових гілок, розкриває крону для більшої освітленості і як наслідок формування кращого плоду – і за кольором, і за розміром».
Такий тип формування, за словами Ярмолюка, впливає на збільшення врожаю і на зменшення деревини.
«Адже ми вирощуємо не дрова, а плоди, – додав він. – Ми отримуємо кращі умови для зменшення обрізки і покращення якості і кількості при зборі врожаю, дерева набувають великої продуктивності – уявіть собі стіну, яка вся у плодах з мінімумом гілок».
Читайте також: «Уманська фруктова компанія» отримала рекордний урожай черешні