На Чернігівщині сприятимуть розвитку жіночого підприємництва у скотарстві
Чернігівська обласна державна адміністрація підписала меморандум про співпрацю зі Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку Swisscontact. Ідеться про консультаційну допомогу й навчання жінок, які займаються підприємницькою діяльністю в галузі скотарства.
Про це повідомили в Чернігівській ОВА.
«Нині багато чоловіків мобілізовані, тому основний фокус – на жінках. Плануємо залучати інші швейцарські компанії, які могли б сприяти розвитку жінок тут, зокрема в агробізнесі», ‒ зауважив директор «Свісконтакт Україна» Пошан Бахадур КС.
Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України, депутат Чернігівської облради Арсен Дідур озвучив потребу в залученні міжнародних партнерів у галузь тваринництва Чернігівської області.
«Ведення аграрного бізнесу на півночі нашої області – це виклик. Підприємствам доводиться відбудовуватися після ворожих атак, і вони це роблять. Ба більше ‒ навіть розширюються», ‒ підкреслив заступник голови Чернігівської ОДА Дмитро Синенко.
Під час повномасштабного вторгнення 75 аграрних підприємств Чернігівщини зазнали втрат. Це ‒ 2,4 млрд грн, і цифра постійно зростає через агресію рф.
За результатами 2023 року в області ‒ рекордний врожай, зважаючи на війну. Аграрії намолотили 4,9 млн тонн зернових і зернобобових культур, що майже на 1 млн тонн більше, ніж у 2022 році.
Понад те, Чернігівщина посідає третє місце з виробництва молока на сільгосппідприємствах (після Полтавської та Черкаської областей).
«На Чернігівщині понад 558 тисяч га сінокосів і пасовищ. Логічно, що в регіоні акцентують на розвитку тваринництва. Що стосується молочного виробництва, то більшість підприємств виробляють продукцію екстрагатунку», – повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА Олег Крапивний.
Як повідомлялося, 202 господарства з виробництва молока отримали гуманітарну допомогу від Швейцарії.