Тваринництво

Як «Світанок» підвищує молочність свиноматок

Як «Світанок» підвищує молочність свиноматок

Агрофірма «Світанок» (Харківська область) для підвищення молочності свиноматок дає згодовує їм поживний високоенергетичний протеїновий корм, що містить багато клітковини, 16,6% протеїну.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний технолог свинокомплексу агрофірми «Світанок» Костянтин Бойко.

«Хтось наганяє енергію соєвим шротом, соєвою макухою. Хтось додає глауберову сіль, щоб після опоросу свиноматка спорожнила кишківник і більше їла. Ми просто стежимо за вмістом клітковини, лізину, триптофану», ‒ зазначив він.

Загалом молочність свиноматки залежить від генетики, правильного схрещування батьківських ліній для отримання свинок F1, наголосив Костянтин Бойко. Наприклад, ремсвинок можна отримувати від схрещування йоркшир/ландрас або ландрас/йоркшир, але молочність свинки F1 буде різною ‒ залежно від породи матері. Кількість новонароджених поросят також відрізнятиметься.

«У Данії методика проста: чим більше корму споживатиме свиноматка під час лактації, тим більше вона дасть молока, ‒ зазначив Костянтин Бойко. ‒ Але до 7-8-го дня після опоросу свиноматці треба давати комбікорм нормовано: не більше за 5,5 кг, інакше може розвинутися мастит. До 7-го дня в неї молочна продуктивність і так нормальна, зайвий корм тільки спричинить надмірне виробництво молока. Тому ми після 7-го дня від опоросу щодня збільшуємо денну норму комбікорму на 500 г».

Від клостридій додають сорбат калію, зауважив головний технолог.

«Головне ‒ зберегти свиноматок перед опоросом, особливо в літню спеку, коли ще й клостридіоз поширюється. Бо загибель свиноматки ‒ відразу мінус 115 продуктивних днів. Тому для молочності важливо правильно годувати й примусити свиноматку їсти», ‒ наголосив Костянтин Бойко.

Як повідомлялося, агрофірма «Світанок» прагне отримувати по 38 живонароджених поросят на свиноматку на рік.