Найбільше гусениці стеблового метелика шкодять кукурудзі у двох областях
У посівах зернової кукурудзи завершується розвиток гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, які за чисельністю 0,5-1 екз. на рослину пошкодили до 5% рослин та 1-8% качанів (Дніпропетровська, Одеська, ін. обл.).
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Дозрівання врожаю та всихання рослин обмежують шкідливість гусениць. Поряд з цим в південних, східних, центральних, подекуди західних регіонах, качанами кукурудзи живляться гусениці бавовникової совки, які чисельністю 1-3 екз. на рослину пошкодили 1-8% рослин.
З хвороб розвиваються гельмінтоспоріоз, яким охоплено 2-10% рослин (Львівська, Рівненська обл.), симптоми ураження пухирчастою сажкою відмічаються у більшості областей на 2-12% рослин, летуча сажка має місцена 1-3% рослин. На качанах, пошкоджених гусеницями кукурудзяного метелика і бавовникової совки, розвиваються фузаріоз (4-6%), подекуди бактеріоз.
Отриманню здорового зерна та збереженню посівних якостей насіння сприятимуть стислі строки збирання, сушіння, уникання механічного травмування зерна, дотримання рекомендованих режимів зберігання.
Нагадаємо, західного кукурудзяного жука з початку вересня виявили у чотирьох областях.