Втрати врожаю соняшнику та кукурудзи через посуху можуть сягнути критичної відмітки
Втрати врожаю соняшнику та кукурудзи через посуху можуть сягнути критичної відмітки. Фахівці мають побоювання, що може повторитися ситуація 2020 року, коли кількість зібраного врожаю була на 35% нижчою, аніж цифри попередніх років.
Про це інформують у Sensar Agro – міжнародній компанії, яка спеціалізується на імпорті, експорті та реалізації сільськогосподарської продукції, солі та мінеральних добрив.
Південні та центральні області України вже почали збір кукурудзи та соняшника. Через аномальну літню спеку саме ці регіони зазнали передчасного дозрівання культур, але при цьому зазначили низку якість зерна та невеликі об’єми врожаю.
Більшість компаній планували отримати не менше 3-3,2 т/га, але в нинішніх реаліях – не більше 2-2,5 т/га соняшнику зможуть зібрати з українських полів. Дніпропетровщина почала звітувати про збір врожаю і цифри не радісні – всього 1т/га в регіонах області, де не було дощів. Там, де грунт отримав вологу – 2-2,5т/га. Черкащина показує на 30% менше врожайність, аніж минулого року.
«Єдине, що більш-менш радує фермерів, це ціни на ринку. Поки немає конкуренції з західних областей, де жнива почнуться майже в стандартні терміни (соняшник – кінець вересня, кукурудза – жовтень-листопад) є можливість продати культури з південних та центральних областей. На Полтавщині ціни на соняшник (без доставки в порт) балансують на межі 19-19,5 тис.грн/т. З огляду на низьку врожайність, є ймовірність, що ціни зростатимуть, особливо через декілька місяців після жнив, і можуть сягнути 25-27 тис. грн/т. Для порівняння – в 2023 році аграрії продавали соняшник по 10-12 тис грн/т. На жаль, багато господарств, що близько до лінії фронту не матимуть змоги зберігати врожай і будуть продавати з полів по ціні, що буде в моменті на ринку»,
– зазначають у компанії.
Нагадаємо, олійність соняшнику буде знижена через спеку. А температурні рекорди зафіксували в кількох областях 3 вересня.