Світові ціни на пшеницю знизилися через загострення конкуренції між експортерами, - ФАО
Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у серпні склало 110,1 пункту, що на 0,6 пункту (0,5 відсотка) нижче за його липневий показник і на 14,9 пункту (11,9 відсотка) нижче за рівень серпня 2023 року.
Про це йдеться у звіті ФАО, опублікованому у вересні.
Світові експортні ціни на пшеницю знизилися порівняно з попереднім місяцем під впливом млявого попиту на міжнародних ринках та загострення конкуренції між експортерами, зумовленого зокрема конкурентоспроможністю цін на продукцію з Чорноморського регіону. Зниженню цін також сприяв вищий, ніж очікувалося, обсяг виробництва пшениці в Аргентині та Сполучених Штатах Америки.
Світові ціни на кукурудзу, навпаки, дещо зросли, головним чином через побоювання з приводу того, як аномальна спека може вплинути на врожай у Європейському Союзі та окремих регіонах Сполучених Штатів Америки.
Підвищений тиск на ціни також спричинив скорочення пропозиції на внутрішньому ринку України та зниження прогнозу щодо обсягу виробництва кукурудзи в країні. Щодо інших фуражних зернових, то було відзначено зниження світових цін на ячмінь та зростання цін на сорго. Нагадаємо, у ФАО прогнозують скорочення світового виробництва пшениці.