70% української агропродукції йде на експорт
Український агросектор з 2010 по 2021 роки зробив дуже суттєвий ривок у розвитку. 17% українців працюють у сільському господарстві, агросектор виробляє 19 % ВВП. 70% продукції йде на експорт. Це одні з найвищих показників у Європі.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства політики та продовольства України.
За словами виконуючого обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, виробленої української продукції достатньо, щоб прогодувати близько 400 мільйонів людей.
«В міжнародній продовольчій безпеці роль України дуже важлива. Після повномасштабного вторгнення країни-агресора Україна чотири місяці не могла експортувати продукцію. Це призвело до того, що глобальний індекс цін на продовольство у світі в 2022 році зріс на 35%. В країнах Африки сотні мільйонів людей були змушені суттєво зменшити споживання продовольства», – зазначив Тарас Висоцький під час виступу на національному освітньо-професійному курсі для молоді «Державотворець: шлях до відновлення держави».
Виконуючий обов’язки міністра розповів, що Україна традиційно експортує зернові та олійні культури та багато іншої продукції. Зокрема, Україна займає 4 місце в світі по експорту кукурудзи, перше – по соняшниковій олії. Крім того, 7 місце по експорту м’яса птиці. Українські молочники входять до десятки лідерів з експорту вершкового масла. Також Україна на 4 місці з постачання волоських горіхів та в світових лідерах з експорту меду.
Нагадаємо, Уряд ухвалив Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін.