На створення сорту картоплі йде 8-10 років
Науковці Інституту картоплярства НААН України створюють і шукають дикі види, які залучають у селекційну роботу. Адже селекція картоплі дуже цікава, як і її культура.
Про це АgroТimes розповів директор Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдига під час Дня картоплі в СТОВ «Десна».
За його словами, картопля дуже адаптована й може рости як на висоті 4,5 тис. метрів над рівнем моря у Андах, які є батьківщиною цієї культури, а також може рости нижче рівня моря, зокрема, у Нідерландах. Картоплю вирощують на 5 континентах.
«Попри все вона є досить невивченою: з 240 диких видів картоплі в селекцію залучено близько 30-и. Тому є основні передумови для того, щоб шукати нові дикі види, які залучатимуть у селекційну роботу зі створення нових сортів, адаптованих до змін клімату, зокрема, браку вологи, різких перепадів температури, які негативно впливають на вирощування картоплі», – зауважив Микола Фурдига.
Він уточнив, що загалом на створення сорту йде 8-10 років, а з дикими видами – 20 років.
«Ураховуючи тенденцію до підвищення температур, вчені НААН працюють над тим, щоб передбачити потреби фермерів. Щороку ми передаємо до Державного реєстру 1-2 сорти картоплі, які тестуємо на полях різних регіонів України», – додав Микола Фурдига.
Нагадаємо, сорти картоплі української селекції адаптовані до кліматичних змін. Також ми писали про найпопулярніші сорти картоплі української селекції.