Найменші новонароджені поросята потребують особливої уваги
Свинарі, працюючи з генетиками, повинні пам’ятати про створення особливих умов для найлегших поросят для відповідного розвитку й дорощування.
На цьому в своїй колонці на Аgrotimes наголошує технічний спеціаліст зі свинарства, лікар ветеринарної медицини (Польща) Матеуш Поровський.
«Свині вже народжують 14-15, навіть 17 поросят. Наче б ми мали тішитися таким високим виробничим результатам, але ж змінюється розподіл ваги поросят, ‒ зазначає він. ‒ Найбільша проблема і, на мою думку, виклик, ‒ як доглядати за найменшими тваринами, які на момент відлучення мають вагу до 3 кг або 3-4 кг».
Дослідники вивчали залежність між смертністю і вагою поросят після відлучення, і з’ясували, що в поросят до 3 кг рівень смертності на 138-й день (у віці 159 днів) сягав 33%. Із них 25% ‒ перед переведенням на відгодівлю.
«Тобто ці найменші тварини на момент відлучення ‒ дуже чутливі. Отже, ми повинні приділити їм більше уваги; можливо, створити інше середовище, щоб їм допомогти, ‒ підкреслює Матеуш Поровський. ‒ Якщо ж цього не зробити, ця невелика група може впливати на стабільність решти поросят із нормальною вагою на момент відлучення».
З економічного боку, різниця в 6 кг за відлучення дає на 30 кг більше на момент продажу. А нині тренд ‒ щоб групи свиней були максимально однорідними на момент продажу, додає Матеуш Поровський.
Як повідомлялося, «Ґудвеллі Україна» планує відлучати на рік 520 тис. поросят вагою 6 кг.