Тваринництво

Високопродуктивні корови пізніше приходять в охоту

Високопродуктивні корови пізніше приходять в охоту

Чим більше корова споживатиме кормів у сухій масі перед отеленням, тим більше споживатиме після отелення й даватиме більше молока. То ‒ основне.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла Марія Ільчишин, керівниця однієї з молочних ферм ТОВ «Молочні ріки» (Львівська область).

«Корови після отелення стресують, тож потрібно заохотити їх кормом, аби легше минув цей період, ‒ підкреслила вона. ‒ Тому важливо, щоб у період пізнього сухостою вони споживали якісні корми. Наші корови в період раннього сухостою щодня споживають 13,5-14 кг у сухій масі кормової суміші, нетелі ‒ 13,1-13,5 кг, у пізній сухостій і корови, й нетелі ‒ 13 кг, у сухій масі з яких 3,5 кг ‒ подрібнена до 3-4 см солома».

Та ферма працює над тим, аби корови споживали ще хоча б у середньому на 0,5 кг корму більше. Особлива увага ‒ більш проблемним тваринам, додала Марія Ільчишин.

«Улітку, коли температура підвищується понад 22 °С, ми поліпшуємо комфорт коровам за допомогою систем вентиляції й зрошування, ‒ зазначила вона. ‒ Потрібно, щоб тварини нормально споживали корм до та після отелення, щоб на пізньому сухостої вона не була зажирна. Ми помічаємо, що корови нормальної вгодованості з показником 2,75-3,25 за шкалою вгодованості (BCS) краще отелюються, краще роздоюються і менше втрачають вагу після отелення».

Адже якщо корова втрачає вагу, то не споживає корм, і її організм поповнює потребу в елементах живлення підшкірним, печінковим жиром, унаслідок чого організм отруюється.

Побутує думка, що в гонитві за високою продуктивністю корови можна знищити нормальну репродуктивну здатність її організму. Проте загалом, якщо корова здорова, таких проблем не виникає, наголосила Марія Ільчишин.

«Ми помічаємо, що високопродуктивні корови пізніше приходять в охоту, відповідно запліднюються пізніше ‒ в середньому на 1-2 цикли», ‒ уточнила вона.

Раніше ми писали про дві стратегії групування корів у післяотельний період.