Тепличний комбінат на Житомирщині встановив сонячну електростанцію
За три місяці роботи сонячні панелі, встановлені на даху овочевого комбінату в Станишівці на Житомирщині, дозволили підприємству зекономити майже 300 тис. грн і окупиться за три роки.
Про це повідомляє «Суспільне Житомир».
Встановити таку електростанцію на підприємстві вирішили через тривалі знеструмлення, спричинені наслідками атак росіян на українську енергосистему, а також можливим подорожчанням електроенергії для непобутових споживачів.
«Є постійна загроза. Ми відчуваємо її щодня. Вимкнення електроенергії і подібне. На мою думку, це може призвести до того, що електроенергія подорожчає. Вона і так для підприємств не дуже дешева. Тому ми ухвалили рішення. Запросили спеціаліста. Він уже нам декілька разів робив ці проєкти, тож напрацювання в нас були. Ухвалили рішення, що вже пора. І думаю, що вгадали», – розповів директор «Овочевого комбінату «Станишівка» Василь Тимощук.
Сонячну електростанцію почали експлуатувати в травні 2024 року. Її вартість – близько 1 млн 230 тис. грн. За три місяці завдяки роботі сонячних панелей заощадили близько 300 тисяч гривень. За підрахунками, купівля станції для підприємства має окупитися за 3 роки.
У першій черзі електростанції – 108 панелей загальною потужністю 62 кВт. Через рік, після вивчення економічної доцільності, можливо, ухвалять рішення про встановлення другої черги. Адже підприємство має інвертор на 115 кВт.
Накопичення енергії не передбачене, СЕС просто компенсує власне споживання. інвертора не дозволяє накопичувати електроенергію.
«Орієнтовно десь до 40% загальної споживчої потужності ми зекономили. Могли б і більше, але це залежить від сонця і нашого загального споживання», – пояснив головний інженер підприємства Роман Рудницький.
Наступний крок, який розглядають на підприємстві, — це накопичення електроенергії. Для цього, за словами Василя Тимощука, планують придбати гібридний інвертор, який дасть змогу акумулювати надлишок виробленої електроенергії для подальшого використання.
Читайте також: Тепличне господарство встановлює плавучу сонячну електростанцію