Агрономія

Як знизити негативний вплив погодних чинників на посіви ріпаку, – досвід

Як знизити негативний вплив погодних чинників на посіви ріпаку, – досвід

Цього року у багатьох регіонах України склалися несприятливі умови для розвитку озимого ріпаку. Не виняток і ТОВ «Світанок» на Дніпропетровщині. Утім, щоб знизити вплив несприятливих погодних умов на рослини, в господарстві обробляли посіви антистресантами на основі вільних α-амінокислот рослинного походження.

Про це розповів головний агроном господарства Дмитро Єрморенко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Взагалі наша традиційна весняна схема захисту / рістрегуляції ріпаку передбачає поетапну обробку посівів. Перша – бакова суміш синтетичного піретроїда, плюс амінокислоти й легкозасвоювані хелатні форми фосфору / калію. Таким чином, ми захищаємо ріпак від прихованохоботника, який виходить із землі, коли денна температура підвищується до +5 градусів, а знижується нижче від нуля. Бо пізніше, коли шкідник відкладе яйця в стебло, його нічим не дістанеш, а такий ріпак легше уражується морозами й іншими несприятливими чинниками»,

– зазначив Дмитро Єрморенко.

І водночас, за його словами, в господарстві «розганяють» ріпак, стимулюємо його розвиток. Наступний етап ранньовесняної обробки посівів – рістрегуляція фунгіцидами Фолікур або Тілмор.

Обирають препарат залежно від мети: акцентувати на фунгіцидну дію чи ретардантну. Також до бакової суміші додають системний інсектицид класу нікотиноїдів – тіаметоксам чи імідаклоприд. Утім, цього року акцентували на лікуванні амінокислотами.

Раніше агроном поділився ефективною технологією вирощування озимого ріпаку за посушливих умов.