Tuta Absoluta лютує у Марокко
Небезпечний шкідник – південноамериканська томатна міль-мінер Tuta Absoluta знищив до 20% урожаю томатів Марокко. Шкідник виробляє резистентність до пестицидів.
Про це повідомляє HortiDaily.
Марокканські виробники томатів співіснують з Tuta Absoluta з 2008 року. Це проблема під контролем, але бувають спалахи, як у 2015 році.
Цього року також відмічають навалу шкідників.
«Втрати становлять близько 20% виробленого тоннажу, зростаючи до 35% у поєднанні з Tobrfv (вірус коричневої зморшкуватості плодів томатів), і можуть доходити до повного викорчовування рослин, що є частим сценарієм. І тут я говорю про ферми із взірцевою практикою вирощування та серйозними зусиллями з профілактики, оскільки без них втрати не впали б нижче 70%, якщо це відбувається до збирання врожаю, викорчовування може досягти 100% пошкоджених рослин з червня», – розповів Уссама Мачі, виробник ранніх овочів.
Нинішнє широке поширення Tuta Absoluta на марокканських фермах пояснюється змінами в пестицидах.
Мачі пояснює: «Ця комаха розвинула значну стійкість до дозволених пестицидів, таких як хлорантраніліпрол і абамектин. Більше того, цього року в Європі дозволено лише п’ять активних інгредієнтів, а в Німеччині це число може бути зменшено до трьох. Виключення ефективних пестицидів, що містять Спіносад, ускладнює дію. Ситуація прискорилася через спеку та вологість цього літа».
Іншим чинником, який суттєво впливає на поточну ситуацію, є небажання виробників застосовувати інший компонент IPM, а саме біологічний контроль за допомогою комах Nesidiocoris tenuis. Мачі пояснює: «Марокканські фермери часто вважають, що біологічний контроль сприяє поширенню ToBRFV, оскільки використовувані комахи є механічними переносниками вірусу. Немає твердої наукової думки щодо цього, але це емпіричне спостереження, якому вірять виробники. Тому виробники неохоче застосовувати інтегровану боротьбу зі шкідниками, яка залишається єдиним ефективним засобом боротьби з Tuta Absoluta».
На щастя, міль Tuta Absoluta поширюється в кінці марокканського сезону, тому вплив мінімальний для експортної кампанії та практично відсутній для місцевого марокканського ринку. Проте може суттєво вплинути на наступний сезон.
Читайте також: У Одесу завезли партію томатів з Tuta absoluta