Овочі-Ягоди-Сад

Експерт розповів про нюанси удобрення часнику

Експерт розповів про нюанси удобрення часнику

Норми внесення добрив за весь вегетаційний період вирощування часнику можна визначати лише за результатами хімічного аналізу ґрунту, розрахунковим методом.

Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» написав Вадим Скидан, директор господарства ТОВ «С-Альфа Грин», кандидат сільськогосподарських наук.

«Грунти в Україні в різних регіонах дуже відрізняються, – пояснив він. – При цьому треба враховувати виніс поживних речовин рослинами».

Часник можна вирощувати як за дощування, так і за краплинного зрошення, каже експерт.  Азот вносять у частці 30% під основний обробіток ґрунту, весною 30% по мерзлоталому грунту у вигляді аміачної селітри. 25% – в період від фази 3 листків до фази формування головки часнику (культиваторами або рослинопідживлювачами, якщо вирощуємо за дощування, та через краплинну трубку). Останні 15% азоту вносяться у фазі формування головки часнику. 

Фосфорні та калійні добрива вносяться за тією ж схемою, що у цибулі: 100% фосфору – під основний обробіток грунту; калій – 50% під основний обробіток грунту, 20% – у фазі 2-3 листків та 30% в період від фази 3 листків до фази формування головки часнику.

Читайте також: Експерт порадив стратегію захисту часника