Овочі-Ягоди-Сад

Західноєвропейський ринок малини зростає, східноєвропейський – не дуже

Західноєвропейський ринок малини зростає, східноєвропейський – не дуже

У багатьох країнах Північної півкулі збільшуються обсяги вирощування та постачання малини, щоб задовольнити звичайний літній попит. Найбільший виробник малини в Європі – Сербія – очікує менший урожай та гіршу якість ягід, але вищу на 1-2 євро/кг ціну, порівняно із минулим роком. Україна збере нормальний урожай попри проблеми з електроенергією та заморозки. Польські виробники закликають уряд втрутитися через насичення ринку українською малиною та закликають до прозорого механізму ціноутворення на переробних підприємствах.

Про це йдеться у глобальному огляді ринку малини від FreshPlaza.

  • Зазначається, що в Сербії обсяги збору та експорту малини цього сезону значно знизилися через дощі та погану погоду. Збір малини почався в ранніх регіонах: За початковими прогнозами, близько 40-50% урожаю складають плоди IQF, зазвичай ця частка становить від 60 до 80%. Це відповідним чином позначиться на ціні, яка, за даними Міністерства сільського господарства та Асоціації виробників Сербії, приблизно на один-два євро за кілограм вища, ніж торік.
  • В Україні очікується врожай малини практично як завжди — з гарною якістю плодів, незважаючи на війну та нестачу електроенергії. Ушкодження від заморозків було відзначено на вирішальному етапі вегетації, коли сезон розпочався раніше, ніж минулого року. Протягом кількох годин не було електрики. Така сировина в основному експортується до Польщі. Ціни зростають, і основна увага приділяється замороженій малині для експортних ринків.
  • У Польщі нинішнього сезону спостерігається зростання цін на малину. Несприятливі погодні умови, такі як заморозки та посуха, спричинили значні втрати врожаю. Виробники висловили своє занепокоєння стагнацією закупівельних цін, які, за їхніми словами, залишаються незмінними протягом двох десятиліть. Така невідповідність відбувається, незважаючи на значне зростання витрат на виробництво, енергію та добрива. Виробники планують блокувати місцеві переробні заводи та закликають уряд втрутитися у ситуацію із насиченням ринку українською малиною. Крім того, вони виступають за прозорі механізми ціноутворення у пунктах збору та на переробних підприємствах.
  • У Німеччині спостерігається ранній початок сезону. Перспективи врожайності та якості є досить успішними, але ціни сильно варіюються від регіону до регіону.
  • У Швейцарії незабаром розпочнуться перші локальні акції. Ненасичений ринок малини місцевого виробництва буде повністю забезпечений протягом наступних п’яти тижнів. 
  • В Італії малину збирають дуже довго – майже 10 місяців на рік, оскільки вона вирощується практично по всій країні, навіть у гірських районах. У літні місяці врожай рясніший і надходить із більшої кількості районів, тому ціни падають.
  • У Нідерландах початкові ціни на голландську малину високі, тоді як Іспанія продовжує поступатися ринком Марокко. Сезон голландської малини тільки розпочався, і вона відрізняється високоякісними та міцними плодами.
  • В Іспанії площі та експорт скоротилися. 
  • Малина – основна червона ягода із Португалії.

Читайте також: Ціни на малину на ринку вдвічі нижчі, ніж торік