Овочі-Ягоди-Сад

В Інституті Таїрова дали поради із захисту виноградників проти листокрутки

В Інституті Таїрова дали поради із захисту виноградників проти листокрутки

У Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» дали поради боротьби зі шкідниками на виноградниках. Науковці назвали препарати та норми їх внесення.

Про це повідомляється на сторінці установи у Фейсбук.

Науковці зазначили, що на 1 червня на виноградних насадженнях Півдня України спостерігається закінчення льоту метеликів гронової листокрутки І покоління. 

«У зв’язку з погодними умовами весни літ листокрутки тривалий та переривчастий, проте дуже численний. Відродження гусениць відбувалося не одночасно і було розтягнуто до місяця і більше. Згідно з середніми багаторічними даними початок льоту метеликів другого покоління слід очікувати з середини червня», – спрогнозували дослідники. 

Вони порадили проводити обробку виходячи з даних феромонного моніторингу та при наявності великої кількості шкідника (більш ніж 25 метеликів на добу у пастці) планувати інсектицидну обробку проти другого покоління шкідника, а саме через 10 днів після дати масового льоту метеликів.

«Високу технічну ефективність щодо обмеження чисельності гусениць гронової листовійки в цей період мають препарати: Номолт (0,5 л/га), Проклейм (0,4 кг/га), Воліам Флексі (0,5 л/га), Люфокс (1,0 кг/га), Матч (1,0 л/га), Кораген (0,2 л/га) та ін», – уточнили вчені.

Вони додали, що ця обробка буде регулювати розвиток інших видів лускокрилих шкідників (різні види совок, пестрянка виноградна та ін.), при низькій їх чисельності, стримуючи щільність популяцій на рівні близькому економічному порогу шкідливості.

Читайте також: Дослідники радять до 6 обробок винограду проти листокрутки і кліщів за сезон