Річна температура повітря в Степу зросла на 0,6°С за останній 21 рік
У Степу останній 21-річний період характеризувався підвищенням річної температури на 0,6 градуса; протягом дев’яти років кількість опадів була нижчою за 425 мм (середньобагаторічний рівень, характерний для степової зони), пише журнал The Ukrainian Farmer.
Періодичні посухи супроводжувались високою температурою та низькою відносною вологістю повітря (30-40% і нижче) і суховіями, у рослин виникав водний стрес, за якого транспірація перевищувала поглинання води корінням.
Однак посухостійкість рослин можна підвищити, і в цьому важливу роль відіграє фосфор. Під впливом фосфорних добрив у клітинах рослин накопичується більша кількість захисних речовин, особливо цукрів, що підвищує концентрацію клітинного соку й позитивно позначається на формуванні посухостійкості.
За дії посухи та високих температур у рослин інтенсивно знижується маса кореневої системи, завдяки ж фосфору корені глибоко проникають у ґрунт і охоплюють більший його об’єм, що поліпшує забезпечення рослин водою й поживними речовинами під час вегетації.
Також фосфор збільшує енергію кущення, густоту продуктивного стеблостою, кількість колосків і зерен у колосі та його розміри.
Нагадаємо, розвиток сільгоспкультур цьогоріч випереджає середні багаторічні строки.