Тваринництво

Респіраторний мікоплазмоз у птиці профілактують антибіотиками та сульфаніламідними препаратами

Для профілактики респіраторного мікоплазмозу в птиці застосовують антибіотики широкого спектра дії, а також сульфаніламідні препарати.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У комплексі оздоровчих заходів треба усунути несприятливі чинники, що знижують загальну резистентність організму птиці, поліпшити годівлю, створити оптимальні умови мікроклімату, не допускати скупченого утримання.

Особливу увагу приділяють ретельному механічному очищенню й дезінфекції (бажано аерозольним методом) птахоферми і навколишньої території. Для дезінфекції застосовують 2-3%-й розчин їдкого натру, 3%-й розчин формальдегіду, 20%-ву суспензію свіжогашеного вапна, що містить 5% активного хлору. Дезінфікують двічі з розрахунку 1 л розчину на 1 м3.

Карантинні обмеження з неблагополучного господарства знімають, коли серед репродуктивного стада й молодняку до 6-місячного віку не було випадків захворювань на респіраторний мікоплазмоз, негативних результатів лабораторних досліджень та після остаточної дезінфекції.

Ветеринарно-санітарна експертиза така: якщо уражені повітроносні мішки, тушки з внутрішніми органами утилізують. В іншому разі утилізують лише голову й внутрішні органи, а тушку використовують після проварювання. Тушки і яйця, отримані від умовно здорової птиці, можна використовувати для харчових цілей без обмежень.

Як повідомлялося, мікоплазмоз за 3-4 тижні охоплює практично половину поголів’я птиці.