В росії прогнозують неврожай ягід та яблук
Через заморозки, дощі з градом, нестачу імпортних матеріалів, компонентів, обладнання, посадкового матеріалу, подорожчання логістики та вартості праці сезонних сільгоспробітників ціни на ягоди в росії зростуть на 20-30%. Пізніми заморозками також пошкоджено більшість яблунь у Центральному федеральному окрузі.
Про це повідомляє «Московская газета».
За оцінками голови Асоціації садівників Росії Ігоря Муханіна, пошкоджено від 50% до 70% квітучих яблунь у Центральному федеральному окрузі.
«Буде трохи суниці – останні квітконоси, трохи лохини, малина, – зазначив Ігор Муханін. — Полуницю Центральною зоною всю поморозило. А суниця виходить квітконосною протягом трьох тижнів. Два верхні квітконоси загинули, а два останні – начебто живі. Тож 25-30% урожаю по суниці буде. Вона з’явиться до кінця червня. Якщо говорити про імпортну полуницю, то в Чехії та Польщі втратили ще більше врожаю, ніж у нас через заморозки. А яблук у Росії цього року буде менше. Коли яблук дуже мало, дешевшими вони не стають».
Гендиректорка «Ягідного союзу» Ірина Козій прогнозує підвищення цін на ягоди на 20-30%.
У Росії виробництво ягоди залежить від імпортних матеріалів, компонентів, обладнання, посадкового матеріалу, який купується за валюту.
«До того ж, подорожчала логістика, вкрай різко зросла вартість праці сезонних робітників у сільському господарстві, – зауважила Ірина Козій. – Тож зросли й ціни на ягоди. З одного боку, площі вирощування ягід у Росії зростають, технології розвиваються, обсяг врожаю збільшується. Але цього року важко прогнозувати результати порівняно з попереднім роком. Ряд господарств намагається здешевити вирощування ягід, закуповуючи менш якісний посадковий матеріал, застосовуючи простіші технології, це призводить до зниження врожаю та якості ягід».
Читайте також: ЄС продовжив призупинення мит і квот на фрукти й овочі Молдови