Тваринництво

Які заходи профілактують еймеріоз птиці

Які заходи профілактують еймеріоз птиці

Профілактика еймеріозу птиці складається з комплексу загальних ветеринарно-санітарних і спеціальних протиеймеріозних заходів, пише журнал «Наше птахівництво».

Зокрема, йдеться про:

‒ ізольоване утримання молодняку й дорослої птиці в окремих виробничих зонах у сухих приміщеннях на сітчастій або глинобитній підлозі;

‒ утримання молодняку до 60-90-добового віку в клітках;

‒ повноцінну годівлю кормами, збалансованими за всіма поживними речовинами, особливо за вітамінами А, D, К, групи В і мінеральними речовинами;

‒ щоденне видалення посліду з території птахоферми для біотермічного знезараження;

‒ дезінвазію пташника (підлоги, стін та обладнання).

Перспективним методом запобігання захворюванню птиці на еймеріоз є імунопрофілактика. Є низка вакцин інжекторних та з використанням живих збудників.

До складу вакцин, залежно від епізоотичної ситуації в господарстві, входять збудники, що становлять основну загрозу для птиці. За вирощування курчат зазвичай E. tenella, E. acervulina та E. Maxima; під час вирощування ремонтного молодняку, курей-несучок і племінного стада ‒ Е. neсatrix та E. brunetti. За використання в господарстві неатенуйованих вакцин для формування імунітету птиці в її раціон уводять еймеріостатики (кокцидіостатики).

Як повідомлялося, вакцинація птиці проти кокцидіозу вбиває двох зайців.