Штучний інтелект допоможе запобігти ННН-рибальству
Згідно з даними ФАО, незаконний, непідзвітний і нерегульований рибальський промисел (ННН-рибальство) може виловлювати до 26 млн тонн риби щороку або кожну п’яту рибу. Це значно сприяє надмірному вилову риби, інформує Держрибагентство з посиланням на ВВС.
Нові технології, як-от штучний інтелект, доповнюють традиційні правоохоронні органи та ставлять під приціл ННН-рибальство.
У намаганні краще контролювати й кількісно оцінити проблему надмірного вилову риби Global Fishing Watch зараз використовує складніше програмне забезпечення штучного інтелекту та супутникові зображення, щоб глобально відобразити рух понад 65 тис. комерційних рибальських суден і з AIS (системи автоматичної ідентифікації на базі GPS), і без них.
Штучний інтелект аналізує мільйони гігабайт супутникових зображень, аби виявити судна й морську інфраструктуру. Потім він переглядає загальнодоступні дані з суднових сигналів AIS і поєднує їх із радаром та оптичними зображеннями задля ідентифікації суден, які не в змозі передавати свої позиції.
Штучний інтелект і його алгоритм виявлення риболовлі мають на меті визначити, яке з цих «темних» суден, ймовірно, займається риболовлею.
Global Fishing Watch працює над запровадженням зображень із вищою роздільною здатністю, щоб допомогти виявити більше малих рибальських суден.
Команда Саутгемптонського університету й експерти RS Aqua створюють підводного робота, який використовує підводні датчики та штучний інтелект для розпізнавання звуків риболовлі та передавання інформації в режимі реального часу. Штучний інтелект уже може розрізняти природні звуки океану, зараз його навчають визначати шум траулерів, що працюють у водах. Якщо робот розпізнає риболовлю, він автоматично зв’яжеться з представниками влади, які зможуть відправити патрульне судно.
Як повідомлялося, Кабмін удосконалив інструменти контролю за діяльністю риболовних суден.