Агроном назвав низку переваг застосування біопрепаратів
Як показує досвід ТОВ «Агрокрай» (Хмельницьа обл.), що переходить на органічне землеробство, з економічного боку біотехнологія вигідніша, ніж традиційна (із застосуванням хімічних препаратів, вартість яких постійно зростає). Також за два роки в господарстві суттєво зменшили використання міндобрив: на озимій пшениці торік вносили на 30% менше, цього року – на 50%.
Таким досвідом поділився головний агроном сільгосппідприємства Василь Косюк у журналі The Ukrainian Farmer.
«Основна мета застосування біологічних препаратів – зробити ґрунт і рослину здоровими й таким чином підвищити їхню опірність шкідливому впливу довкілля. Тривалий час застосовуючи велику кількість хімічних препаратів, вносячи мінеральні добрива, ми тим самим знищуємо ґрунтову біоту і зменшуємо стійкість рослин до біотичних й абіотичних чинників. Тепер ми намагаємося повернути ґрунту його природну родючість, відновити ґрунтову біоту, щоб знову зробити рослину здоровою, аби вона сама себе могла захистити», – зазначив фахівець.
За його словами, роботу біопрепаратів одразу може бути не видно, як порівняти з хімічними. Проте їхня дія має накопичувальний ефект, з ними треба працювати постійно.
Після трьох років застосування біопрепаратів уже тепер бачать певний результат: заселення ґрунту черв’яками, які сприяють його аерації та перероблянню органічних решток.
«Навіть запах ґрунту змінився – нагадує колишній, коли землеробство не було таким інтенсивним. Перевага біологічного методу ще й у тому, що після кількох років використання кількість біопрепаратів можна зменшувати й навіть зовсім припинити внесення – мірою накопичення біоти, яка пригнічуватиме діяльність шкідливих мікроорганізмів», – додав Василь Косюк.
Раніше ми писали, як, за рзультатами дослідження, біопрепарати впливають на якість зерна.