Два цехи «Рівнеазоту» модернізують
13 квітня 2024 року на ПрАТ «Рівнеазот» відбулась планова зупинка та початок робіт з модернізації двох цехів – цеху аміаку та цеху аміачної селітри.
Про це повідомляє пресслужба Group DF.
На період ремонтної кампанії планується проведення робіт по зменшенню парникових викидів, оптимізації витратних коефіцієнтів, скороченню втрат різних видів енергії та відповідно покращення показників собівартості готової продукції.
Ранній старт ремонтних кампаній пов’язаний з погодними умовами, через які «високий сезон» внесення аміачної селітри – ключового продукту «Рівнеазоту» – завершено раніше, ніж минулого року. Крім того, через очікувані обмеження енергопостачання в країні виникла необхідність підготувати заводські потужності до перепадів електроенергії. Ще одним важливим чинником стало прохання уряду до населення та підприємств зменшити обсяги енергоспоживання.
«OSTCHEM безперебійно пройшов високий сезон. З початком низького сезону, потужностей «Черкаського «Азоту» цілком достатньо, щоб задовольнити існуючий попит на ринку. Ми не просто розпочинаємо обов’язкову щорічну ремонтну кампанію, передбачену регламентами. Ми продовжуємо модернізувати виробничі майданчики, підвищувати енергоефективність наших виробництв та реалізовувати проекти, що зменшать ризики на тлі очікуваних блекаутів та можливих аварійних відключень. На жаль, це реалії сьогодення: промислові виробництва, такі як наше, мають бути готовими до усіх сценаріїв», – прокоментував керівник з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.
За його словами, кожна зупинка та запуск цех аміаку після аварійної зупинки обходився бізнесу понад 1 млн доларів, що впливає на собівартість готової продукції.
«Щойно попит на мінеральні добрива відновиться, виробництво мінеральних добрив на «Рівнеазоті» буде швидко відновлено», – наголосив Арестархов.
Минулого року Черкаський «АЗОТ» та «Рівнеазот» запровадили низку технологічних рішень з енергозбереження. На Рівнеазоті були встановлені системи власної енергогенерації, яка є частиною виробничого циклу. За рахунок використання вторинних парів, що утворюються у процесі виробництва аміаку та азотної кислоти та трансформації їх в електроенергію, система забезпечує потреби заводу в електроенергії на 40%.
Нагадаємо, OSTCHEM запустив нове виробництво КАС.