Агрономія

Фахівець назвав недоліки теплої зими для посівів

Фахівець назвав недоліки теплої зими для посівів

Забезпечення вологою в «Контінентал Фармерз Груп» наразі хороше й подекуди надмірне. Але знову повторюється тепла зима, коли немає накопичення вологи у вигляді снігу. Ідуть дощі, волога просочується вглиб крізь незамерзлий ґрунт. З одного боку, зменшуються ризики весняного паводку. Проте сумарний запас вологи від цього потерпає.

Про це розповів керівник науково-дослідного відділу «Контінентал Фармерз Груп» Олег Фурманець в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Та вода, що нині фільтрується, це мінус дощі влітку. Якщо для Заходу України статистична норма опадів на рік становить 500 мм, вони аж ніяк не перетворяться на 900 мм. Тому зимова волога здебільшого втрачається для літнього сезону. До того ж вона вимиває елементи живлення, які вносили з осені, і виникне потреба у їх поповненні», – зазначив фахівець.

Взагалі, за його словами, цьогорічну зиму можна назвати типовою для сучасного клімату України, коли через тривалі відлиги волога втрачається, а не накопичується. Відповідно, слід розробляти стратегію обробітку ґрунту й унесення елементів живлення.

Натомість багато аграріїв і далі сприймають зиму такою, як 30 років тому – зі снігом і морозами до березня-квітня, промерзанням ґрунту на 70–80 см тощо. Це призводить до ухвалення неправильних рішень і неоптимального використання ресурсів, додав Олег Фурманець.

Нагадаємо, середня температура повітря у березні очікується на 1-2°С вище за норму.