Овочі-Ягоди-Сад

Фундук можна вирощувати за «лінивою» системою

Фундук можна вирощувати за «лінивою» системою

Системи вирощування фундука можна підбирати під цілі та стиль ведення бізнесу господаря – від більш технологічної до менш вибагливої.

Про це йдеться у статті журналу «Садівництво по-українськи».

За словами головного агронома фундукового саду корпорації «Галс Агро» Євгена Лайтера, в саду віком 6-7 років за штамбової системи крони сусідніх дерев практично змикаються, а навантаження рослини дозволяє збирати більше 1 т/га.

«Ці дерева потребують постійного обрізування або боротьби з порослями, яка є одним з негативних моментів вирощування на штамбі», – розповідає Лайтер.

Кущова система – це 5-6 гілок. Її перевага в тому, що кущ розвивається скоріше за дерево, і вступ у плодоношення також на два роки випереджає штамбову культуру формування. Кущ менш технологічний, відповідно потребує менше догляду.

«Якщо ви хочете посадити сад і при цьому бажаєте витрачати на його догляд відносно мало часу та коштів, то кущ – для вас, – зауважує Лайтер. – Але один мінус – кущ потребує більшої схеми посадки, мінімум 4х4 м або навіть 5х4 м, щоб не було затінення і подальшого зменшення врожайності».

Садівник може обрати і середній варіант – проміжну систему, яка передбачає до 2-3 гілок на невисокому штамбі. Їх можна довести до 4 з періодичним вирізанням старих гілок.

Читайте також: Фундукові сади закладають завдяки двом факторам