Скільки жирів додавати в корми для птиці
Ліпіди в організмі сільгосптварин становлять 10-20% від живої ваги, а на відгодівлі ‒ 30%. У тілі птиці навіть після видалення помітних жирових відкладень лишається 3% жирів, пише журнал «Наше птахівництво».
Потреба птиці в жирі не нормується, але науковці в довідниках визначають її в межах 6%. Рекомендується додавати в комбікормову продукцію для курчат-бройлерів віком до 14 днів соняшникову олію, а з 15 днів і до забою ‒ соняшникову олію та тваринні жири у співвідношенні 1 : 1.
Співвідношення ненасичених і насичених жирних кислот у ліпідах комбікормів має становити: у віці до 14 днів ‒ 3,3 : 1; з 15-го по 21-й день ‒ 1,7 : 1; із 21-го дня до забою ‒ 2,3 : 1.
У рослинних оліях уміст лімітованих ненасичених жирних кислот дуже різний (таблиця 1). А від умісту лінолевої кислоти в комбікормах залежить фізіологічний стан і продуктивність птиці, інкубаційні якості яєць та їхня вага (таблиця 2).
Про вміст насичених і ненасичених жирних кислот у кормі свідчить йодне число: воно виражається в кількості грамів йоду, що може приєднатися завдяки ненасиченим зв’язкам у досліджуваному зразку вагою 100 г. Чим більше йодне число, тим вищий ступінь ненасиченості жирних кислот у жирі корму. Саме цей показник інформує про чистоту, а головне ‒ натуральність корму.
Як повідомлялося, засвоюваність кормових жирів у шлунково-кишковому тракті птиці обмежена низкою чинників.