Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст розповів, як підібрати сорти для ягідної плантації

Спеціаліст розповів, як підібрати сорти для ягідної плантації
Лохина Чендлер

Сорти ягід підбирають, щоб зайняти працівників від червня до жовтня, а також з орієнтацією на вимоги ринку.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Дмитро Гончарук, співзасновник розсадника «Фруктовий Сад АТ» (Київська обл.).

Якщо полуничні господарства закінчують збирати в кінці червня, а наступна культура, наприклад, обліпиха очікує збирання тільки в серпні, і два місяці треба утримати працівників, вони якраз можуть садити сорти лохини, які будуть плодоносити у цьому проміжку, – навів приклад спеціаліст.

«Є варіанти, коли господарство, яке вирощує тільки лохину й садить усі сорти — від раннього до пізнього, закриваючи весь сезон. Усе залежить від завдань, які ставить перед собою виробник», – наголосив Дмитро Гончарук.

Він навів приклад: сорт Чандлер має один із найбільших розмірів ягід, і коли в середині сезону ціна просідає, починає достигати цей сорт. Тож завдяки великим ягодам його  можна реалізувати на 10–20% дорожче, ніж усі інші сорти цього періоду. Але треба враховувати, що термін достигання у цього сорту досить розтягнутий – його можна збирати півтора місяця, тоді як інші сорти – за 2–3 збори. 

«Хоча для когось тривалий період збирання може бути й плюсом, наприклад, для тих, хто вирощує для внутрішнього свіжого ринку й може отримати пізніше вищу ціну за розмір ягоди. Експортоорієнтовані не будуть його вирощувати», – підсумував спеціаліст.

Читайте також: Українському ринку лохини є куди рости, – спеціаліст