Овочі-Ягоди-Сад

Персик дуже схильний до перевантаження плодами 

Персик дуже схильний до перевантаження плодами 

За сприятливих умов вирощування на дереві генеративних бруньок закладається значно більше, ніж потрібно для нормального врожаю.За сильного навантаження врожаєм якість плодів (розмір і зовнішній вигляд) у персика погіршуються, а вегетативні прирости зменшуються. Як наслідок, урожай наступного року знижується.

Про це у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ольга Алексєєва, кандидатка сільськогосподарських наук, співробітниця Таврійського державного агротехнологічного університету. 

Вона зауважує: аби в саду, закладеному за схемою 5 × 3 м, одержати гідний за обсягом і якістю врожай, достатньо, щоб на персиковому дереві було 500−600 квіток. Якщо насадження закладено за схемою 5 × 4 м — 600−700 квіток, 6 × 4 м — 800. Плоди зав’яжуться з 20−70% квітів, залежно від сорту, віку рослин і погодних умов. Після фізіологічного обсипання на дереві лишиться 55−70% зав’язей, і це усе одно у 2−3 рази перевищуватиме норму. 

«Урожай нормують зимово-весняним обрізуванням. Спочатку на дереві вирізують усі сухі й пошкоджені гілки, далі — сильні розгалужені однорічні прирости та жировики, що загущують крону. Якщо жировик виріс на оголеному місці скелетної гілки, то його не вирізують, а вкорочують на 40−50 см, метою є отримати повноцінну деревину, яка обростає. Слабкі гілочки вирізують на кільце, там, де немає нормального річного приросту, деякі з них лишають рости. У кроні обирають сильні змішані гілки. Їх буде використано для плодоношення й отримання резервних сучків. Це гілки завдовжки 30−80 см, у деяких сортів — до 1 м. Зазвичай на плодоношення лишають гілки, що ростуть безпосередньо на скелетній частині», – зазначає дослідниця.

Читайте також: Крона-веретено дозволяє висаджувати персики щільніше