Бетаїн запобігає втраті води організмом
У кормових добавках застосовують дві форми бетаїну: безводний бетаїн і гідрохлорид бетаїну, пише журнал «Наше птахівництво».
Безводний бетаїн є біполярною молекулою, аналогічною природному бетаїну, тоді як гідрохлорид бетаїну – синтетична молекула.
Бетаїн має безліч переваг перед холіном хлоридом у раціонах. Він – ефективніший донор метильних груп, ніж холін, бо останній має бути окислений до бетаїну, перш ніж стати донором метильної групи. Тому додавання триметилгліцину в раціон усуває цей етап.
Крім того, бетаїн має нижчу молекулярну масу, як порівняти з холіном хлоридом, і в 2,17 раза ефективніше передає метильні групи.
Також безводний бетаїн має осмолітичні властивості. Осмоліти – це сполуки, що накопичуються в клітинах під час впливу стресових умов. Як осмоліт бетаїн запобігає втраті води організмом. А ще захищає клітинні структури, як-от білки, ферменти та ДНК, і є важливим для клітин, що піддаються осмотичному стресу.
При цьому бетаїн не взаємодіє з чутливими вітамінами в преміксах або кормах і навіть може захищати їх, не спричиняє корозію обладнання комбікормового заводу.
Як повідомлялося, бетаїн покращує цілісність кишківника птиці й оптимізує доступність поживних речовин.