Агромаркет

Удосконалено порядок ввезення обладнання та комплектуючих для проєктів із значними інвестиціями

Удосконалено порядок ввезення обладнання та комплектуючих для проєктів із значними інвестиціями

Кабінет Міністрів України удосконалив Порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться інвесторами для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Відбудова України неможлива без залучення коштів приватних інвесторів. Тому одним із напрямків роботи є залучення проектів із значними інвестиціями у реальний сектор економіки. Цього року на їхню підтримку в бюджеті закладено 3 млрд грн. Кошти будуть надаватись інвесторам, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю. А прийняті урядом зміни до Порядку ввезення обладнання та комплектуючих мають спростити початок реалізації проектів із значними інвестиціями. Це має стати сигналом для інвесторів, які вже готуються розпочинати роботу в Україні», – пояснив заступник міністра економіки України Володимир Кузьо.

Зокрема, урядовою постановою внесено зміни щодо:

  • уточнення стосовно строків подачі переліку та обсягів ввезення товарів як заявником, так і інвестором із значними інвестиціями;
  • відповідності переліку та обсягів ввезення товарів, які подаються заявником, положенням проекту спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди відповідно до законодавства;
  • розширення підстав відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів при його перегляді за письмовим зверненням інвестора із значними інвестиціями.

Підприємці, які реалізують проекти із значними інвестиціями, мають право отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестпроекту. Зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
  • бюджетне фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури (дороги, підключення до інженерних мереж);
  • податкові пільги;
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва;
  • безмитне ввезення необхідного обладнання.

Довідково

До проектів із значними інвестиціями відносяться інвестпроекти на суму від 12 млн євро. Інвесторам потрібно створити принаймні:

10 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 50% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;

або 30 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 30% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;

або 50 нових робочих місць щонайменше на 15% вище середньої заробітної плати в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік.

Нагадаємо, Закон про про страхування інвестицій від воєнних ризиків набуває чинності з 1 січня.