Як цукрові буряки реагують на внесення органічних добрив, – досвід
Господарство «Розвазьке» на Рівненщині має власну ферму і завдяки цьому здешевлює витрати на добрива. Зокрема, під сівбу цукрових буряків обов’язково вносять 60 тонн гною на гектар.
Про це в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer розповів директор СПП «Розвазьке» Тарас Ягодка.
«Застосовуємо глибоку оранку – намагаємось виорати до 40 сантиметрів завглибшки. За оптимальних умов вносимо ЗЗР чотири рази й ще двічі обробляємо фунгіцидами. Середня врожайність цієї культури в нас становить 600 центнерів із гектара. У деякі роки дотягували до 700. Спілкуюся з іншими господарствами, особливо з холдингами, у них урожайність – по 800-900 центнерів із гектара, хоча коли проїжджаю повз їх поля, не бачу суттєвої різниці між моїми та їхніми посівами. Тож завдяки чому вони отримують набагато вищу врожайність, не знаю. Адже гібриди насіння – такі самі. А ось якщо не внесеш гній на якійсь ділянці, навіть візуально видно, що там рослини відстають у рості», – зазначив аграрій.
Цього року в господарстві усі показники вищі від базових, у тому числі – цукристість буряків. На думку Тараса Ягодки, на це впливає як унесення органіки, так і те, що в господарстві дотримуються сівозміни. Загалом уважається, що буряк може повертатися на те саме поле раз на 6–8 років. Тоді немає хвороб, немає гнилого буряку.
Нагадаємо, на переконання Тараса Ягодки, для ефективного вирощування цукрових буряків необхідні неабиякий досвід і знання.
Як повідомлялося, цього року урожай цукрових буряків в Україні на 1,6 млн тонн перевищує минулорічний.