Найбільшої шкоди фітофаги завдають пізнім, недружнім сходам озимини
У Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Запорізькій, Одеській, Полтавській областях в озимині, розміщеній по стерньовим попередникам, відмічається мляве живлення личинок хлібної жужелиці (туруна), які за чисельності 0,2-1, в осередках до 2 (Дніпропетровська, Запорізька обл.) екз. на кв.м пошкодили 1-5% рослин. Найбільшої шкоди фітофаги завдають пізнім, недружнім сходам культури.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Гусениці озимої совки, за чисельності 0,7- 2 екз. на кв.м доживлюються на озимих культурах та пошкодили 0,8-8% (Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська, Тернопільська обл.) озимої пшениці та ріпаку.
За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці на кв.м) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами.
В усіх агрокліматичних зонах до 2-10% рослин пошкоджено личинками злакових мух. У південних областях осередково доживлюються злакові попелиці, цикадки. Через зниження температури повітря чисельність шкідників значно зменшилася.
Цикадок у крайових смугах полів на 100 п.с. обліковувалося 5-6 екз., в середині посівів до 2 екз. Живлення злакових попелиць проходило на 2-8% рослин за чисельності 1-6 екз. на заселену рослину.
Раніше повідомлялося, як формують ефективну систему захисту рослин у господарстві «Чернігівеліткартопля», дієвою схемою захисту озимого ріпаку поділилися в «Агрофірмі “Дзвони”».