За вирощування качок на водоймах до 30% скорочуються витрати концкормів
За вирощування на водоймах качки у великій кількості споживають водні рослини: елодею, ряску, кушир, насіння дикорослих прибережних трав, дрібну малоцінну рибу та водних безхребетних. Завдяки цьому витрати концентрованих кормів зменшуються близько на 20-30%.
Вирощування на водоймищах також позитивно впливає на здоров’я й фізіологічний стан птиці, пише журнал «Наше птахівництво».
Для промислового вирощування качок найпридатніші ставки площею 5-50 га, що заростають водяною рослинністю. В іншому разі качкам бракуватиме природного корму, і їх кількість потрібно буде зменшувати. На ставках площею понад 50 га зростають витрати на догляд за птицею. Ставки, менші за 5 гa, швидше забруднюються, також може погіршитися кисневий режим.
Оптимально, щоб ставок був завглибшки 0,8-1,3 м. У водоймах із середньою глибиною понад 1,5-2 м вирощування буде менш ефективним. На такій глибині качки не зможуть діставати корм із дна, а отже, розпушувати ложе ставка.
Переводити каченят на водойму можна вже у тритижневому віці. В них уже добре функціонує куприкова залоза, завдяки якій пір’яний покрив не намокає. Не рекомендується переводити каченят на водні вигули за температури нижчої від 15 °С.
Кількість каченят на 1 га водойми залежно від кормової бази та кисневого режиму не має перевищувати 250-200 голів легких порід і кросів, 200-150 голів важких кросів. Двічі на добу (вранці та ввечері) каченят годують досхочу повнораціонними комбікормами або концентратами. Для кращого засвоєння каченятами концентрованих кормів раз на тиждень їм дають дрібний гравій (3-5 мм) із розрахунку 10-15 г на голову.
Раніше ми писали, як скласти раціон для качки-несучки.