Агрономія

Як у «Контінентал» забезпечують вдалу перезимівлю озимих

Як у «Контінентал» забезпечують вдалу перезимівлю озимих

Для вдалої перезимівлі озимих у «Контінентал Фармерз Груп» вживають певних заходів. Зокрема, що стосується озимого ріпаку, намагаються посіяти його вчасно і вбачають переваги у ранній сівбі.

Про це розповів начальник управління виробництва «Контінентал Фармерз Груп» Степан Андрушко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Можливо для когось це ультраранні строки, адже ми розпочинаємо сівбу озимого ріпаку з 25 липня й воліємо закінчити до 15–20 серпня. Адже зазвичай у цей період у нашому регіоні розпочинаються опади. Навіть коли немає проблем із вологою, у рослин є достатньо часу для формування оптимальної кількості зв’язків і товщини кореневої шийки для перезимівлі», – розповів Степан Андрушко.

Звісно, таким чином в компанії трішки більше витрачають на регулятори росту, але точно знають, що в зиму входять сильні потужні рослини.

«Це власне є одним із наших секретів вдалого вирощування озимини. Пшеницю та ячмінь також намагаємося максимально швидко засівати. Відповідно, наразі в нас близько 30% озимої пшениці та озимого ячменю після ріпаку, що дозволило нам розпочати сівбу з перших чисел вересня. А далі – наступна десикація тих культур, після яких маємо сіяти озиму пшеницю. Для себе ми ставимо дедлайн по сівбі – 15 жовтня. Цього цілком достатньо, щоб навіть пізні посіви зайшли в озиму у фазу початок кущення», – додав фахівець.

Раніше повідомлялося, як «Контінентал» оптимізував систему захисту культур та як у компанії та вирішують проблему нестачі вологи під час сівби озимих.