Агромаркет

Склалися сприятливі умови для міграції мишоподібних гризунів на площі озимини

Склалися сприятливі умови для міграції мишоподібних гризунів на площі озимини

Погодні умови, завершення збирання пізніх сільськогосподарських культур, наявність соковитого корму сприяють міграції мишоподібних гризунів на площі озимини, де продовжується наростання їх чисельності, особливо на посівах, які межують з полями кукурудзи, цукрових буряків, лісами, лісосмугами та іншими неорними землями.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

На вегетуючих посівах озимих зернових та ріпаку гризуни заселили cкрізь 3-36% обстежених площ за чисельності від поодиноких до 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектарі у Запорізькій та Хмельницькій областях.

У багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах, садах та на полях, де не проводився післязбиральний обробіток ґрунту чисельність гризунів у цих стаціях становила 2-4, осередково 5-7 колоній на гектарі у господарствах Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Тернопільської, Черкаської областей.

Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди.У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів.

Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів, біологічна ефективність яких становить 65-80%.

Нагадаємо, агроном розповів про дієвий екологічний захист посівів від мишей за no-till. Як повідомлялося, до нових умов адаптувалися майже всі мишоподібні гризуни.