Ознаки ураження птиці мікотоксинами можуть нагадувати прояви інших захворювань
Мікотоксикози – дуже складна за своєю суттю, практично непередбачувана система поєднання різноманітних мікотоксинів у різних концентраціях. Тому всі описані клінічні, патолого-анатомічні й гістологічні зміни правдиві тільки для експериментальних досліджень. В умовах in vivo все набагато складніше.
На цьому наголосив головний лікар ветеринарної медицини фермерського господарства «Улар» Валерій Козій, пише журнал «Наше птахівництво».
«Ознаки ураження птиці мікотоксинами можуть нагадувати прояви інших захворювань, тому встановити діагноз без лабораторних (гематологічних і гістологічних) досліджень дуже складно», – зауважив він.
Можна виділити такі основні симптоми мікотоксикозів у птиці:
– відмова птиці від корму;
– пригнічення, скуйовджене оперення;
– за значних уражень – некротичні зміни в ротовій порожнині, внутрішніх органах;
– порушення перетравності корму, діарея;
– у складних випадках – підвищення падежу птиці.
У птиці за ураження мікотоксинами знижується продуктивність: падають прирости, підвищується конверсія корму, низький рівень збереженості поголів’я.
«Отже, не варто налаштовуватися на те, що можна ефективно вилікувати птицю від мікотоксикозів. Найкраще не допускати інфікування корму і згодовування його птиці. Тоді не доведеться нівелювати негативні наслідки ураження мікотоксинами», – резюмував Валерій Козій.