Зміна тривалості фаз годівлі бройлерів вимагає коригування рівнів енергії
У більшості країн світу бройлерів вирощують за програмою з 2-5 фазами, пише журнал «Наше птахівництво».
Кожна фаза складається з двох коротких періодів використання раціонів із субоптимальним і надмірним умістом поживних речовин. Чим більше фаз ураховується, тим точніше можна відрегулювати програму відповідно до ідеальної кривої. Кількість фаз та їхня тривалість мають відповідати кривій потреби.
Оптимальна концентрація амінокислот зменшується з віком, а вміст енергії збільшується. Сучасні концепції годівлі зазвичай передбачають рецептури раціонів на основі доступних амінокислот, що дозволяє знизити витрати на корм або забезпечує надійніший розрахунок продуктивності, який у підсумку відбиватиметься на підвищенні рентабельності.
Послідовне застосування концепції ідеального протеїну в поєднанні з підвищеною концентрацією амінокислот у раціоні відчутно впливає на ріст і зокрема на конверсію корму, навіть тоді, коли не скорочує витрат на корми.
Проте не всі стратегії для поліпшення рентабельності шляхом відгодівлі є стійкими. Тоді як раціони для бройлерів стають дешевшими з переходом від однієї фази годівлі до другої, тобто від престартера до фінішера, добове споживання корму зростає приблизно до 55-го дня життя. Високе споживання корму збільшує вартість раціону, особливо на пізніших стадіях відгодівлі. З економічного боку немає сенсу знижувати кількість поживних речовин або амінокислот. При цьому виробники іноді пробують скорочувати ранні фази з дорожчими раціонами і замість цього збільшують період використання відносно дешевих кормів на останніх термінах вирощування птиці.
Результати досліджень свідчать, що приріст живої маси поступово погіршується за подовження заключної фази через ростову фазу. Подібний ефект спостерігався і щодо конверсії корму. Також виявлено, що в птиці, яка споживала заключний раціон триваліший період, збільшувалося відкладення жиру, що вказує на відносно надмірну кількість енергії.
Отже, зміна тривалості фази, особливо на пізнішій стадії відгодівлі, має супроводжуватися коригуванням рівнів енергії та поживних речовин у раціоні, аби уникнути зниження показників продуктивності птиці.
Раніше ми писали, як відбувається годівля птиці в яйце.