Тваринництво

Канібалізм у птиці легше профілактувати

Канібалізм у птиці дуже складно лікується. Щоб запобігти цій проблемі, варто визначити її першопричину та скорегувати технологічні параметри у пташнику.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Для профілактики розкльовувань у молодняку добрі результати дає введення у раціони якісного рибного борошна від 2%. Також ефективне випоювання птиці лимонної кислоти та введення в раціон 400-700 г метіоніну (понад норму) протягом 30 днів.

Лікування птиці від розкльовувань буде ефективним, якщо усунуто основну їх причину: неправильне утримання, норми щільності посадки, неврегульований фронт годівлі та напування, послаблена вентиляція, ненормалізований температурно-вологісний режим тощо.

Насамперед переглядають правильність нормування раціонів за основними показниками поживності. Але не слід різко змінювати склад раціону, щоб не спровокувати стрес. За потреби збільшують у кормі вміст білка, вітамінів чи мікроелементів, додають гравій, мінеральні добавки, риб’ячий жир, кісткове борошно.

Підгодівля з гіпсу містить легкозасвійну форму сірки та кальцію – важливі елементи у продуктивний період птиці (0,5-3 г на курку на день). Позитивні результати дає й додавання у корм вівсяної муки з неочищеного зерна (до 30% раціону) чи соняшникової макухи.

Для профілактики можна додатково вводити в раціон птиці сульфат марганцю (200 г на 1 тонну корму), сульфат міді, хлористий кобальт, сульфат заліза, селеніт натрію. Адже марганець і сірка впливають на утворення пера.

Канібалізму можна запобігти, застосовуючи такі препарати, як-от лимонна кислота – по 0,02-0,05 г на курку протягом 15-20 днів; метіонін – 400 г і біоветин – 50 г на 1 тис. курей протягом 20-30 днів.

Птицю, що постраждала від розкльовування, слід пересаджувати в окрему клітку та обробляти перекисом водню, розчином діамантового зеленого, маззю левомеколь.