Тваринництво

Від чого залежать дози заквасок для внесення в кормову масу

Від чого залежать дози заквасок для внесення в кормову масу

Дози внесення заквасок також у кормову масу – не постійна величина, вони залежать від умісту сухих речовин у силосованих кормах, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Біологічні закваски найефективніші на кормах із високим умістом сухих речовин: чим сухіша біологічна маса, тим більша потреба в її обсіменінні культурою закваски. Цю технологічну обставину чомусь не враховують розробники. Та вміст сухих речовин у біомасі регламентується не так кліматичним чинником, як фазою вегетації кормової культури. І чим пізніша ця фаза, тим менш доступні її поживні субстрати для ефективного зброджування мікрофлорою.

Отже, норма висіву мікроорганізмів і дози препаратів залежать від вологості корму, ступеня подрібнення та кліматичних умов заготівлі біомаси. Так, для біомаси вологістю 75-80% достатньо обсіменіння у четвертому ступені (104), тобто десятків тисяч клітин на грам корму. За оброблення кормової маси вологістю близькою до 30-35% потреба в мікробному обсіменінні зростає в кілька разів – до кількох сотень тисяч клітин на грам корму (105).

Інтенсивність оброблення живими культурами мікроорганізмів залежить ще й від виду силосу: для бобових вона майже в 1,5 раза вища. І хоча заведено вважати, що за наявності в грамі біомаси 100 тис. живих мікробних клітин можна досягти найвищого ефекту біологічного силосування, зазначені варіації доз слід обов’язково брати до уваги. Тільки за цих умов і дотримання технологій силосування буде досягнуто належного ефекту від застосування біологічних заквасок.