Найближчі 10-12 років рівень переробки агропродукції збільшиться в рази, - думка
Український агросектор готовий до приєднання до ЄС, ключове питання – чи буде він готовий до цього у 2030 році, коли вступить в дію European Green Deal.
Про це повідомляє пресслужба УКАБ.
Якщо говорити про ЄС-2030, то наразі український агросектор знаходиться приблизно на рівних умовах з європейським, оскільки ні вони не знають, що робити з Європейським зеленим договором, ні ми.
Це основний документ, на якому базується аграрна політика ЄС до 2050 року, і який передбачає: зменшення викидів CO2, зменшення використання хімікатів, розширення частки органічного виробництва до 25% від загального виробництва тощо.
Генеральний директор ІМК та член Президії УКАБ Алекс Ліссітса під час 2-ої панелі Hard Talk – дискусії «Як виглядає шлях України до ЄС?» констатував, що сьогодні агросектор України має перевагу, і за 7 років ми «добіжимо» швидше, ніж аграрії Європи, але нам потрібно починати рухатись вже зараз.
Щодо розвитку переробки, то для того, щоб Україна могла експортувати більше аграрної продукції з вищою доданою вартістю потрібно:
1. Ринки збуту. Якщо Україна найближчим часом стане членом ЄС та, відповідно, буде ринок збуту – ми забезпечимо ЄС та інші країни світу високоякісною переробленою продукцією.
2. Проектне фінансування, бажано беззаставне, на період 7-10 років, тобто так звані «довгі» гроші з тривалою віддачею.
3. Адаптація трудового законодавства та відповідна іміграційна політика для того, щоб залучити висококваліфіковані кадри.
4. Залучення на ринок України іноземних компаній, щоб відбувався технологічний прогрес та розбудова.
«Якщо наша країна виконає вищезазначені пункти, то найближчі 10-12 років її рівень переробки збільшиться в рази і українська продукція буде присутня на багатьох ринках країн ЄС», – зауважив Алекс Ліссітса.
Нагадаємо, за рік 455 підприємців отримали гранти на розвиток переробки.