Агрономія

Фахівець назвав три чинники зниження собівартості вирощування сільгоспкультур

Головним чинником зниження собівартості виробництва у ПП «Західний Буг» вважають передусім кваліфікацію персоналу.

Таку думку висловив директор підприємства Василь Коцупир в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Кожен на своєму місці повинен розуміти, що і для чого він робить та як його робота вплине на кінцевий результат. Ми маємо напрацьовану технологію, її просто треба виконати вчасно й правильно. Бо будь-який промах – це додатковий прохід техніки, додаткові препарати тощо. А це все затратна частина собівартості», – зазначив фахівець.

По-друге, за його словами, це впровадження нових, менш затратних технологій. Три роки тому в компанії на зернових культурах і ріпаку впровадили технологію strip-till, навіть стали офіційним дистриб’ютором сівалок Mzuri Pro-Til. У результаті тут випали операції лущення, комбінованого обробітку, вирівнювання. Окрім зернових і ріпаку цього року тестують strip-till на сої, на невеликій площі.

«І третя складова – підвищення врожайності: чим вона вища – тим менша собівартість тонни врожаю. На насінні чи живленні ми не економимо – підібрали високопродуктивні сорти та гібриди, але кожні заходи треба провести вчасно і правильно. Тобто вчасно посіяти на правильну глибину, обробити, підживити», – додав Василь Коцупир.

Раніше повідомлялося, як формують структуру посівів у ПП «Західний Буг».