Іграшки зменшують агресію у свиней
Як показує практика, відмова від купірування хвостів у поросят без зміни умов утримання призводить до більш негативних наслідків для здоров’я тварин. Це підтверджують і результати дослідження вчених Університету штату Міннесота (США), пише журнал The Ukrainian Farmer.
В експерименті брали участь 240 поросят обох статей. Одній половині тварин хвости купірували одразу після народження. Інша половина лишилася з необрізаними хвостами. Дослідження було завершено, коли вага 10% свиней досягла 131 кг.
Отже, у потерпілих свиней був менший середньодобовий приріст ваги у віці від 17 до 21 тижнів. Відсоток свиней, відібраних для реалізації за повну вартість, був нижчим серед тварин із некупіруваними хвостами.
Концентрація білка та IgG у плазмі крові постраждалих свиней підвищувалася протягом п’яти днів після ушкодження хвостів. Це – ознаки запалення, що свідчить про те, що обгризання хвостів можуть спричиняти запалення, призводити до абсцесів туші, що надалі веде до її вибракування.
Експеримент підтвердив, що серед свиней з обрізаними хвостами було менше тварин із серйозними ушкодженнями хвоста, як порівняти з тваринами з необрізаними хвостиками.
Автори дослідження також визначили чинники, що призводять до спалахів обгризання хвостів. Це – решітчаста підлога, відсутність іграшок і скупчення тварин біля годівниці.
Через турботу про здоров’я тварин у ЄС забороняють купірування хвостів на регулярній основі, тоді як у США та інших країнах це – загальноприйнята практика. Коли ж свинарі не хочуть купірувати хвости, вони повинні змінити умови утримання тварин, щоб зменшити стрес. Для цього рекомендується давати іграшки, які запобігають випадкам агресії тварин.
Навіть у господарствах, де практикується купірування хвостів, додавання іграшок у загони поліпшує добробут свиней, робить їх спокійнішими, що зрештою покращує виробничі показники.
Як повідомлялося, серед щасливих свиней не буває канібалізму.